Детальніше

У ході проєкту розробляється методичний посібник, у якому вміщені 50 бесід з батьками про книжки українських письменників для дітей молодшої школи (6-10 років). Окрім переліку підібраних найкращих книг для читання, також будуть подані додаткові інструменти для батьків з обговорення прочитаного з дітьми.
Що буде в посібнику:
добірка з 50-ти книжок для дітей із різним рівнем читацької компетентності, на різні теми та про різні психологічні аспекти;
анотація про книжку для тих батьків, які вже забули, про що вона (або ж не читали);
поради про те, як обговорити книжку з дитиною, які запитання поставити, як використати її в спільній грі.
Посібник стане дієвим інструментом, який якісно допоможе батькам підтримувати дитину у виборі книг, збільшити інтерес до читання, а також дати поштовх сімейному читанню.
У 2018 році Україна вперше взяла участь у PISA (Programme for International Student Assessment, Програма міжнародного оцінювання учнів). Результати показали, що лише 74,1% українських підлітків досягли базового рівня читацької грамотності. Такі результати є нижчими за середній показник серед країн Організації економічного співробітництва та розвитку(ОЕСР). При цьому, 15-річні українські школярі загалом люблять читати.
Чим більше школярі читають для задоволення, тим вищі у них навчальні результати.
Багаторічні результати PISA також показують, що діти, яким батьки читали книжки щодня або майже щодня у ранньому віці та початковій школі, в 15 років показували значно кращі результати з читання в усіх країнах, де проводилось дослідження.
Тож посібник із переліком книг та методичні рекомендації стануть чудовою нагодою запроваджувати культуру читання у сім’ї.