100 тисяч книжок для сільських бібліотек

Національний соціально-освітній проект, ініційований Фундацією Дарини Жолдак у партнерстві з ГО “Форум видавців”, УБА, телеканалом “Україна”, Міністерством освіти та науки України, БО “Благодійний фонд “КОЛО” та “Мистецьким арсеналом” при логістичній підтримці компанії Нова Пошта та медіа-підтримці телеканалу “Україна”

Чому сільські бібліотеки?

В Україні близько 15 000 сільських бібліотек – це 80 % від загальної кількості публічних бібліотек. Основна проблема – відсутність нових надходжень, за останні 20 років оновлення фондів скоротилося на 90 %. Чверть відвідувачів – це діти, однак через брак фінансування, бібліотекарі часто не можуть запропонувати їм нічого нового й цікавого.

Чому дитячі книжки?

Очевидно, що у сільській місцевості діти мають менше можливостей для розвитку, але вони так само допитливі, непосидючі й життєрадісні. Кожен із них вірить у дива і плекає свою велику мрію. Однак для її втілення маленьким мрійникам і мрійницям часто не вистачає знань, натхнення чи віри в себе. Усе це, ми з вами добре знаємо, можна отримати з книг.

дети, школа

У чому полягає акція?

Ми прагнемо провести благодійній збір дитячих книжок у школах українських міст. Акція стартує 2 квітня – у Міжнародний день дитячої книги. Основна хвиля збору триватиме з 2 по 17 квітня 2015. Протягом цього часу кожен школяр зможе передати книги своїм одноліткам із сільської місцевості. Які книги приносити? Ми збираємо художню дитячу літературу 2000–2014 років випуску, щоби діти змогли отримати якісні й цікаві видання. Після 17 квітня працівники «Нової пошти» заберуть книги зі шкіл та оперативно доставлять їх до тих сіл, що розташовані найближче до міста, де проходила акція.